Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hierarchia Dobra a Zla v seriále

7. 2. 2007

Poznámka: je to napísané v češtine, ale pokusim sa to preložiť do slovenčiny v čo najkratší čas....,ak by ste na to mali náladu a čas vy, preklad poslite na ssslllooonnn123@centrum.sk

 

1. Nevinní
Většinou se jedná o dobré lidi, kteří konají dobré skutky a díky tomu se stali trnem oku zlu. Hlavním úkolem všech čarodějek je takto označené osoby chránit, aby mohli dobro konat i nadále. Konkrétní zástupce této kategorie  najdete skoro v každém díle :)

 

2. Pomocníčci-služebníčci                                       Pokud jste si pod pojmem čarodějnice vždy představovali ohyzdnou babinu s černou kočkou na hrbu, tak právě ona černá kočka zapadá do této kategorie. Sem patří všechny zvířátka, která čarodějky chovají- mnohým pomáhají v jejich začátcích, aniž by si to uvědomovali. Občas se ale mohou vzepřít svému pánovi a stát se zlými čaroději- musejí se však napřed očistit od starého života (viz. Stín z 3x17 PreWitched), typickým zástupcem v této kategorii je Kit :)


3. "čarodějky", kartářky a podobná verbež
Vpodstatě se jedná o čarodějky bez opravdových schopností- mohou používat jen kouzla a různé ochranné amulety, věštit, ale skutečnou moc nemají. Díky tomu, že nemají schopnosti, tak s démony nebojují, ale i přesto se občas stávají jejich cílem. (např. Barbasovi je úplně fuk, jestli čarodějka schopnosti má, nebo nemá).

 

4. Magické bytosti (dobré)
Sem patří všechny ty roztomilé víly, skřítci, trpajzlíci a podobná havěť, která má spoustu magických schopností, ale využívá je jen pro dobro jiných- většinou se pomocí nich o něco stará. Se zlem prakticky nebojují, své síly používají jen v obraně a raději utíkají.

 

5. Empaté, léčitelé a podobná verběž:)

Lidé se skutečnými schopnostmi, které ovšem podobně jako u předchozího stupně slouží jen pro dobro jiných. Cílem zla jsou mnohem častěji, neboť jejich hlavním úkolem je pomáhat lidem. Zástupcem této kategorie je např. Otec Tomas (3x06 Prim Primrose Empath)


6. Světlonošové

Naši staří známí modrosvětýlkáři:) Jsou pacifisté, nebojují, jen utíkají :) Jejich hlavním úkolem je pomáhat všem dobrým čarodějkám a dobrým lidem. Mají striktní pravidla, která ovšem zase tak často nedodržují :) Jejich hlavními schopnostmi je přenášení (orbing) a léčení. Ovšem umí i levitovat, či se proměnit v někoho jiného. Zástupci jsou všem určitě známí- Leo a Natalie :)


7. čarodějky(čarodějové) se skutečnou mocí

První, kteří opravdu bojují se zlem- kromě schopnosti vytvářet kouzla či lektvary mají i nějakou svoji moc, která jim při boji pomáhá. Většinou jde o ženy, ale sem-tam se na straně dobra objeví i nějaký ten muž, ale je jich pouhá hrstka (nejmocnější asi ve 4x19 We're Off To See The Wizard, jinak třeba Max z 1x14 Secrets and Guys)


8. starší

Nadřízení všech světlonošů- mají stejné schopnosti, doplněné o jasnozřivost (ne všichni) a zneviditelňování. Své schopnosti ale využívají velice zřídka, neboť sami žijí „tam někde nahoře“ a na zemi téměř nesestupují. Hlavně zapojují své mentální síly, pomocí kterých světlonošům radí jak v té či které situaci postupovat. Se staršími se prakticky setkáváme až v 5. sérii kde potkáme Ramuse, v 6. sérii se starším stává Leo a dalším významným starším, který vede školu magie je Gideon.


9. speciální čarodějky

Tyto čarodějky jsou velmi silné. Jedna čarodějka sama Moc tří porazit nedokáže. Ale stačí dvě a Moc tří je ohrožena.


10. Moc tří :)))))

Všichni víme, všichni známe- tři sestřičky čarodějky, které bojují se zlem :) Nad Moc tří nic není (snad kromě mocí  neutrálních), pomocí ní dokáží sestry porazit prakticky jakéhokoliv démona, dokonce i Zdroj.Zlo

1. Zločinci a neřádi
Protiklad nevinných- sem patří obyčejní lidé, kteří páchají hodně špatné věci a škodí všem dobrákům:) Na rozdíl od dobra jsou však zlu tak trochu u prcky, takže na ně směle kašle, popřípadě, pokud někomu zkříží cestu, neváhají jej zabít.

 

 

2. nižší zaklínači a zlé čarodějky

Zaklínači jsou vpodstatě „lidé“, jejich hlavní touhou je sbírání schopností od čarodějek- když totiž nějakou zabijí pomocí obřadního nože s oboustrannou čepelí (atheme), získají jejich moc. Obvykle jsou zaklínači poměrně slabí, ale i ti nejnižší dokáží Mizet, což jim dává občas výhodu. Na druhou stranu- pokud nedokáží posbírat opravdu kvalitní schopnosti, jsou to prakticky jen terče na odstřel:) Příkladem může být třeba Jeremy

 

3. zlomyslné magické bytosti
Opak dobrých bytostí, i když né vždy se jedná o čistě zlé potvůrky. Většinou jsou to zlomyslné příšerky, které jen sledují svůj vlastní cíl, nebo dělají neplechy (Gremlini). Občas se s nimi setkáme i coby pomocníky mocnějších démonů… tedy spíše otroky než pomocníky :)

 

4. nižší démoni + světlokazové a podobná havěť

Slabší druh démonů, který si ještě nestihl vybudovat postavení- většinou na to ani nemá schopnostmi- umí se sice transportovat, ale jejich další síly jsou většinou velice slabé či jich mají málo. Velmi často se jedná o pouhé posluhovače vyšších démonů, kdy po jejich smrti zahynou také (Kaziové) či je nutné, aby k samotnému konání zla ještě něco provedli (např. ukradli zrak dětem- Hrůzohlavové). Dalšími druhy z této kategorie jsou světlokazové a podobní škůdci, kteří se snaží ochromit síly dobra.


5. temní kněží

Samotní téměř bez schopností, či jen s pasivními, jejich hlavní silou je umění temných rituálů, díky nimž dokáží dobro změnit ve zlo. S tímto druhem se v seriálu setkáme hlavně ve 4. sérii, ale ani taková Dantalian není k zahození, že? :)


6. vyšší zaklínači

Pokud je zaklínač ve svém „povolání“ hodně úspěšný a posbírá mnoho schopností + naučí se dobře čarovat, stane se téměř tak mocný jako vyšší démoni (někdy i mocnější:). Zaklínači se s démony tolerují, to znamená, že se na potkání nezabíjejí, ale vyjímka potvrzuje pravidlo…  Mezi ty nejmocnější zaklínače, se kterými se sestry setkaly patřil  třebas Eames či Bacarra.


7. Vysoce postavení démoni

Démoni, kteří si své postavení vybudovali dlouhodobým ničením dobra. Mají mnoho různých schopností, teleportace je zde samozřejmostí, ovšem liší se svými efekty (rozvlnění, rozmazání, zablísknutí…). V drtivé většině případů mají tito démoni lidskou podobu a červenou krev. Od 4. série je téměř každý démon se kterým se sestry setkají této kategorie.


8. Trojice a elitní démoni

Sem zapadají všichni z nejbližšího okruhu Zdroje. Všichni jsou mu přímo podřízeni a mají skutečně obrovskou moc (Tempus), či nějaké unikátní schopnosti (Cole- napůl člověk – dokáže to, co běžný démon nezvládne). Kromě Trojice je zde ještě druhé uskupení- Bratrstvo- nejmocnější démoni, které vybírá sám Zdroj (Cole byl členem:). Většinu démonů této kategorie je naprosto nemožné zničit bez kouzla.


9. Zdroj :)))))))

Pán všeho zla, vládce podsvětí a NEJmocnější z démonů. Má ze všech nejmocnější síly a také jich má nejvíce. Na jeho bedrech spočívá tíha celého podsvětí- na povel má celé armády démonů, které vykonají každý jeho příkaz, ovšem on sám si musí dávat bedlivý pozor, to, že je nejmocnější neznamená, že je nezranitelný- pokud se proti němu spojí příliš velké množství démonů, tak nemá šanci.

 

 

Ostatní

 

Do kategorie ostatní patří všichni, které nezapadají do dobra či zla- jedná se většinou o neutrální bytosti (viz. níže) či nezařaditelné zloduchy či hodňouše (napři. Titáni, duchové). Celé toto pojednání berte spíše s nadhledem, hlavním účelem je vám trochu objasnit, jak to v seriálu chodí:)

Trochu víc by se asi stálo rozepsat o neutrálních bytostech- s těmi se v seriálu setkáváme jen velice zřídka. Všude platí, že neutrální moc je nejsilnější a dobro ani zlo ji nedokáže překonat (i když jde občas obejít). Neutrální bytosti si však většinou hledí svého a pokud jim někdo nezkříží  cestu, nechají jej na pokoji. Celkem jsme zatím viděli 4 druhy- Anděly smrti, Anděla osudu, Avatary a Čističe